KeJazz4 — 30. 4. 2022, HUAJA, BOTANICKÁ 2, BANSKÁ ŠTIAVNICA

Pozývame na jazzový koncert zoskupenia KeJazz4, ktorý sa uskutoční 30. 4. 2022 o 13:00 v priestoroch akadémie HUAJA na Botanickej 2, Banská štiavnica.

KeJazz4 je zoskupenie
hudobníkov, kolegov z Košíc, ktorí sa dali dokopy počas dlhej doby karantény a využili ju na to, čo majú najradšej. Ich repertoár pozostáva zo známych, ale aj menej známych jazzových štandardov a z vlastnej tvorby.
 
Ján Kopčák — saxofonista, absolvent Umeleckej univerzity v Grázi - jazzový odbor, po období účinkovania v zahraničí sa usadil v Košiciach kde vyučuje na konzervatóriu - saxofón a vedie jazzové predmety. Pôsobí vo viacerých kapelách a tiež často ako hosť na koncertoch a v štúdiu. Tento rok mu vyjde druhý vlastný album v Hevhetii.
 
Matúš Pavlík — klavírista od ukončenia štúdia na JAMU v Brne pôsobí pedagogicky na konzervatóriu v Košiciach a ako člen mnohých zoskupení rôznych žánrov. Aktuálne pripravuje vlastné kompozície, ktoré plánuje v budúcom roku vydať.
 
Juraj Valenčík — kontrabasista. 
 
Oliver Szigeti — bubeník. Po absolvovaní VOŠ Jaroslava Ježka pokračoval vo svojich štúdiách na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne pod vedením Mariána Ševčíka. V roku 2018 absolvoval ročnú stáž na Franz Liszt Academy of Music v Budapešti. V súčasnosti pôsobí okrem iného ako pedagóg a aktívne hrá v zoskupeniach KeJazz4, Crescent Quartet, Tománek-Gerla-Szigeti Trio či Empyrean sextet. Momentálne študuje na Hudobnej a umeleckej Akadémií Jána Albrechta v Banskej Štiavnici.
 

PROGRAM:
Jeff Watts: Return of the Jitney Man
Eric Revis: Sphere
Wayne Shorter: Infant Eyes
Wayne Shorter: Speak No Evil
Wayne Shorter: Yes or No
Wayne Shorter: Fee-Fi-Fo-Fum
Jeff Watts: Vodville
David Budway: Kiss

searchclosefacebook-squareyoutube-playinstagrammenu