MIRIAM BAYLE - WORKSHOP 2. 4. 2022

MIRIAM BAYLE - jazzová speváčka, klaviristka, skladateľka, aranžérka, lektorka

Miriam Bayle, pôvodne zo Slovenska, žije v Prahe od roku 2000. Jej doménou je vokálna improvizácia - scat, ktorej sa venuje od svojich 17 rokov.

Za viac ako 28 rokov kariéry sa u nás aj v zahraničí stala vysoko rešpektovanou jazzovou speváčkou a jej umenie scatu kritici hodnotia ako fenomenálne. Bayle vystupuje v kluboch a na festivaloch v ČR i v zahraničí (Jazz Fest Brno, Bohemia Jazz Fest, London Jazz Fest, Jazz Fest Athens, Francúzsko, Írsko, Fínsko, Švédsko, Poľsko, Maďarsko, Slovensko, Rakúsko, Estónsko, Litva atď.). Miriam Bayle pôsobí i ako pedagóg. Je vyhľadávanou poradkyňou a lektorkou v oblasti jazzovej interpretácie. Vydala 3 albumy.

WORKSHOP
2. 4. 2022

Jazzová hudba má svoje špecifiká, ktoré sa v iných hudobných žánroch často neobjavujú. Asi najdôležitejšie je cítenie jazzového rytmického systému, ktorému Miriam na svojich workshopoch venuje veľa priestoru. Účastníci si s ňou prejdú rytmickými cvičeniami, prácou na melodicko - rytmickom frázovaní a v neposlednom rade samotnou vokálnou improvizáciou. Dôraz kladie aj na správnu artikuláciu vokálov (výslovnosť). Workshopy Miriam Bayle prebiehajú v uvoľnenej atmosfére, plnej hier a humoru.

Ak máte záujem prihlásiť sa kontaktujte nás na e-mail: sekerka@huaja.org

searchclosefacebook-squareyoutube-playinstagrammenu