Jazzový koncert 8. 5. 2022 — 10. Medzinárodný hudobný festival SCHEMNITIENSIS 2022

Jazzový koncert bude dokonalou príležitosťou priniesť obecenstvu okrem ozajstného umeleckého zážitku, vďaka profesionálne aranžovaným skladbám, vysokej kvality sólistov a účinkujúcich, aj radosť zo života so štipkou humoru. Inými slovami taký hudobný zážitok, ktorý nám pomôže uniknúť z reality všedných dní. Koncepciou je myšlienka oživiť pôvodnú esenciu džezu, hudby slobody, z tých časov keď sa na koncertoch ešte tancovalo. Zaznejú skladby veľkých majstrov New Orleans, R&B a funkových kompozícií v čerstvej inštrumentácií a hravom prevedení.

ÚČINKUJÚCI:

Bálint Takács je profesionálny hráč na bicie nástroje, hudobný skladateľ a učiteľ s viac ako pätnásťročnou  praxou v hudobnom priemysle a vzdelávaní. Hru na bicie nástroje študoval pod vedením Jánosa Sramkóa, Jenőa Eszea, Gáboar Csekea, Kornéla Fekete-Kovácsa, Janóa Tótha, Balázsa Neumanna a mnohých ďalších. Pravidelne hráva s mnohými skvelými kapelami a hudobníkmi ako István Fekete, Zsolt Csókás, Jenő Fekete, Ghymes, Eszter Takáts, Jenő Esze, GUP, Jóvilágvan, Jambalaya, MS Amera Show Band, Tamás Kontor, Misi Horváth, Ágnes Szász, Juli Fábián a mnoho ďalších. Momentálne študuje na Hudobnej a umeleckej akadémií Jána Albrechta v Banskej Štiavnici. 

Zoltán Nemes (klávesy, spev) Spievajúci klavirista je významnou hudobnou osobnosťou maďarského klubového života. Účinkoval na mnohých prestížnych hudobných podujatiach v Európe a Spojených štátoch s umelcami ako, Hobo, Hiperkarma, Little G Weevil, Lousiana Mojo King (USA), Karen Carroll (USA), Jeanne Karoll (USA), Ian Siegal (UK), Monthy Waters (D), Ripoff Raskolnikov (AU). Momentálne je kapelníkom zoskupenia Jambalaya, s ktorou hrajú tzv. „New Orleans Music Show“.

Miklós Bellák (gitara) Študoval na prestížnych hudobných školách v Budapešti gitaru a jazzovú gitaru. Po ukončení hudobnej školy Postás, prešiel na MZTSZ Kőbányai Zenei Stúdió a neskôr na Vienna Konservatorium Budapest. Momentálne hrá v divadle Kolibri a je stálym členom hudobnej skupiney Jambalaya.

Tamás Sóvári (trúbka) Profesionálny trubkár pôsobí ako interpret, pedagóg a organizátor hudobných podujatí už viac ako 15 rokov. Študoval na Jazzovej Akadémiiy Ferenca Liszta v Budapešti. V súčasnosti je učiteľom hry dychových nástrojov a pôsobí v kapelách: Signal Music Group, Jazz Mania Big-Band, Jambalaya a Little G Band „Jambalaya Horn Section“.

László Varga  (basová gitara) Od detsva sa učil spev a hru na gitare. Počas strednej školy sa začal venovať  aj basovej gitare. Bol členom mnohých kapiel a produkcií a ako štúdiový hudobník sa podieľal na mnohých nahrávkach s kapelami, ako Little G Weevel, Groovehouse, Jambalaya, Ripoff Raskolnikov Band, Frenk, Pál Utcai Fiúk, Hiperkarma a Presser Gábor.

Zsolt Magda (saxofón) Mladý saxofonista, ktorý okrem barytónového a tenorového saxofónu hrá aj na bicích nástrojoch vyštudoval na jazzovej odbornej strednej skole B. Bartóka saxofón, bicie a neskôr jazzový saxofón na Jazzovej Akadémii Ferenca Liszta v Budapešti.

Tamás Szabó (bicie nástroje) Vyštudoval hudobnú školu MZTSZ Kőbányai Zenei Stúdió, kde boli jeho majstrami Vilmos Jávori a neskôr János Solti. Hral a hrá v projektoch, ako Ghymes, Kelemen Kabátban, Shrek muzikál, Blues Brothers, Fidlikant na streche, Pál Dénes, Jász Andris, Feke Pál Boggie a Jambalaya.

HUAJA: Študuj u nás
Dokument o HUAJA
Náš YouTube kanál
searchcloseyoutube-playmenu