MgA. Juraj Valenčík

životopis

štúdium

umelecká prax

Juraj Valenčík  sa narodil v  Snine, kde od útleho veku študoval hru na husliach na miestnej ZUŠ. V 14-tich rokoch nasledovalo štúdium Štátneho Konzervatória v Košiciach, kde študoval hru na kontrabas u prof. Jozefa Bikára.

-od roku 2009 študoval na Janáčkovej Akadémii Múzických Umení, kde v roku 2014 úspešne ukončil Magisterské štúdiá klasického kontrabasu v triede Prof. Miloslava Jelínka a pokračoval na katedre jazzovej interpretácie v triede BMus. Jiřího Slavíka, štúdiá úspešne ukončil roku 2016/2017.

-v roku 2016 študoval vrámci výmenného študijného programu v triede prof. Haralda Putza na Konservatorium Wien Privatuniversität, kde sa okrem kontrabasu venoval štúdiu jazzovej kompozície a aranžovania v triede Andyho Middletona.

-v súčastnej dobe pokračuje v štúdiách na Janáčkovej Akadémii Múzických Umení v triede Jakuba Kleckera, v obore dirigovanie symfonického orchestru.

-popri štúdiu účinkoval v zoskúpeniach rôznych hudobných štýlov a bol výpomocným/externým členom Košického Národného Divadla a Košickej štátnej Filharmónie.

-v rokoch 2011-2018 bol členom orchestru Městského divadla Brno
-od roku 2010 je externým členom Státní filharmonie Brno a Nárdního divadla Brno -spoluúčinkoval v zoskúpeniach komornej klasickej, modernej a improvizovanej hudby ako:

Brněnské kontrabasové kvarteto, Kontrabasový orchester, Quasars Ensemble, Brno Improvising Unit, Contemporary Orchestra, Medzinárodný orchester Vyšegrádskej štvorky a ďalších projektoch ako: The Four, Zzub, First Step, Chamber New Orchestra, Vata, Next Phase, Dust in the Groove, Cimbal Classic, Heart of Dixie, Martin Konvička Quartet, Ludovít Kotlár Trio...

-v Brne pôsobí ako interprét, pedagóg a člen orchestrov klasickej i modernej hudby, je zároveň predstaviteľom Brnenskej jazzovej scény a pravidelným interprétom na JazzFest Brno.

HUAJA: Študuj u nás
Dokument o HUAJA
Náš YouTube kanál
searchcloseyoutube-playmenu