Mgr. art. Michal Bugala

Štúdium a zamestnanie

koncertná činnosť

Umelecké projekty

Michal Bugala vyštudoval gitaru na Jazzovom Inštitúte Universität fur Musik und darstellende Kunst v Grazi u prof. Guido Jeszenszky.

Je interpretačne aj autorsky činný počas celého svojho umeleckého pôsobenia. Ako skladateľ sa odprezentoval debutovým sólovým CD 1st Touch s vlastnými kompozíciami, na ktoré v krátkej dobe nadviazal druhým profilovým albumom "Y", oceneným cenou Esprit 2012 za najlepší jazzový album.

Počas ostatných rokov svojej profesionálnej činnosti participoval na vyše 40 CD a DVD s rôznymi interpretmi jazzu a populárnej hudby, a nahral aj hudbu do niekoľkých slovenských filmov.

Michal Bugala sa dlhodobo venuje aj pedagogickej činnosti. Je vedúcim jazzového oddelenia na HUAJA v Banskej Štiavnici a pravidelne lektoruje na bratislavskej Letnej jazzovej dielni. Tiež pripravuje vlastnú online gitarovú školu pre pokročilých.

Absolvoval početné vystúpenia na medzinárodných festivaloch a prestížnych svetových pódiách ako napr. Carnegie Hall v New Yorku, Musikverein vo Viedni, pražské Rudolfinum, Konzerthuas v Berlíne a i. Koncertoval vo viacerých európskych štátoch a v USA a Kanade.

V doterajšej kariére bol členom hudobných skupín FuseJazz, Juraj Griglák Company a “Bass Inferno”, Martin Valihora Group, FunkPunk Project, Oskar Rózsa Partnership Unlimited, Dodo Šošoka Slovak Jazz Quartet (2003-05), Marcel Palonder & Tango Ultimo, Štefan Bartuš & JazzBrothers, Milo Suchomel Sextet, ChillPill Live Band, Finally, Aron The Bassist.

V oblasti pop a R’nB music: Marián Čekovský, AnitaSoul, Supple People, Deep’nSpace, Richard Muller, Janko Lehotský (Modus 2002), David Koller, NYC Unit, Kim Davis, Vivian Sessoms, Nicol McCloud, Rick Bailey (Delegation) či finalistkou americkej speváckej show The Voice.

V r. 2018 založil so spevákom Jurajom Zaujecom rockový band ShotUp.

Taktiež spoluúčinkoval aj so Slovenským komorným orchestrom v Žiline (pod vedením P. Breinera) a Trnavským komorným orchestrom. Michal Bugala sa dlhodobo venuje aj pedagogickej činnosti. Je vedúcim jazzového oddelenia na HUAJA v Banskej Štiavnici a pravidelne lektoruje na bratislavskej Letnej jazzovej dielni. Tiež pripravuje vlastnú online gitarovú školu pre pokročilých.

Jazzovú osvetu šíri aj prostredníctvom organizovania podujatí, v roku 2020 uviedol 5. ročník festivalu Winter JazzFest Trnava a niekoľko rokov bol spoluorganizátorom medzinárodného festivalu Trnavský jazzyk.

searchclosefacebook-squareyoutube-playinstagrammenu